Doprava

Na Korfu je poměrně hustá síť silnic, avšak většina z nich není zrovna prvnotřídní kvality, nicméně s našimi silnicemi se můžou směle poměřovat :) Pozor jen na malé dopravní značky, oproti těm našim mají zhruba poloviční velikost a tak je můžete snadno přehlédnout. Jinak dopravní značení je přehledné a neměli byste mít nějaké větší potíže s blouděním, dopřejete-li si ale trochu dobrodružství a opustíte hlavní silnice, tak se vám občas může stát že pojedete po silnici, která se po nějakém čase plynule změní spíše v horskou stezku, která zničehonic končí na vrcholku kopce uprostřed pastvin a olivových hájů, kde se jen ztěží budete otáčet nebo se po dlouhém proplétání uzounkými uličkami ocitnece uprostřed náměstíčka velikosti cirkusové manéže s mohutným stromem uprostřed, kde na lavečkách kolem dokola budou posedávat starousedlíci a pozorovat vás jako zjevení z jiného světa.

Cykloturistika

Svou povahou a charakterem terénu je Korfu ideálním prostředím pro cyklisty - pokud si (např. lodí) nepřivezete kolo vlastní, můžete si je vypůjčit až na místě v jedné z mnoha půjčoven. Ať už máte rádi okouzlující horské vyhlídky, prudké sjezdy a náročná stoupání, nebo dáte raději přednost klidnému projíždění nádhernou krajinou se zastávkami na malých, prázdných plážích sevřených mezi skalními útesy, je pro vás Korfu to pravé.

Hromadná doprava

Železnici na Korfu nenajdete, jediným hromadným dopravním prostředkem (kromě výletních lodí) jsou tedy autobusy. Je to ale levný a poměrně pohodlný způsob cestování po Korfu, nechcete-li si půjčovat vlastní auto, skútr nebo čtyřkolku.

Auto, motorka, čtyřkolka

Co se týče půjčoven vozidel, ty najdete na Korfu snad všude - ceny se pohybují od deseti euro za den za skútr, zhruba třicet euro denně za malé auto nebo dvacet až čtyřicet eur za čtyřkolku. Ke skůtru i čtyřkolce doporučuji půjčit si také přilbu, i když korfané ji nepoužívají a tak jediní, kdo jezdí po ostrově s přilbami, jsou zodpovědní turisté. Policie vám však za jízdu bez přilby může udělit pokutu, je ale také fakt, že mimo hlavní město jsem je na Korfu snad nikde neviděl. Přesto s ohledem na vlastní bezpečí si přilbu raději nasaďte. Také vřele doporučuji sjednat si plné pojištění (full insurance), i když ve většině půjčoven vám ho dají automaticky. Plně pojistit ale nejdou například skútry, takže pokud rozbijete např. blinkry nebo světla, poškodíte karoserii, pak budete muset zaplatit spoluúčast (zde se dá částka těžko odhadnout a bude záležet jen na majiteli, kolik peněz si od vás řekne, ale většinou nejde o nějaké horentní sumy a dá se říci, že požadavky majitelů na zaplacení jsou v rozumné výši).

Motorové čluny, šlapadla

Další možností dopravy může být pronájem malého motorového člunu, který můžete řídit i sami a bez licence. Stojí většinou okolo třiceti euro na den, ráno si jej na pláži od provozovatele vyzvednete, ten vám ukáže základy obsluhy motoru a řízení, dohodnete se na času návratu (stačí přibližně, na nějakou tu minutu nikdo nehledí) a můžete vyrazit. Jen dávejte pozor, až budete kotvit v nějaké romantické zátoce, abyste neutrhli provaz s kotvou - museli byste ji pak doplatit, i když tato částka není nijak závratně velká. Stejně tak si v některých střediscích můžete půjčit i vodní skútr, jsou však poměrně dost drahé a jako dopravní prostředek na objevování skrytých pláží jej proto moc nedoporučuji.

Levnější variantou může být pronájem šlapadla, kterých najdete u každého většího střediska vždy dostatek.